Volary A – Zdíkov 2 : 3

Volary A – Zdíkov 2-3

branky: Sedlák M., Wagner (PK) – Voldřich Josef, Šebánek Roman , Vačkář Vojtěch

Po zlepšeném výkonu z minulého utkání a téměř v totožné sestavě odjížděl Zdíkov do Volar. Na Volarské půdě se body nezískávají snadno. Domácí tým má ve svých řadách výtečné fotbalisty, kteří sice jsou věkově starší, ale hrají spolu léta. Navíc je zdobí důraz a dobrá kontrola balonu. Pravdou je, že stejně jako většina týmů okresu prochází generační obměnou.

Hrát se začalo s 20 minutovým zpožděním, neboť inernetové připojení si před utkáním také zahrálo svou hru.

Domácí vstoupili do utkání skvěle. Na dlouhý odkop stopera Macha si naběhl nikým nehlídaný Martin Sedlák a ze souboje tváří v tvář se zdíkovským brankářem Švarcem vyšel vítězně-1:0. Zdíkov odpověděl celkem brzy. V 16′ se na rohu velkého vápna uvolnil Josef Voldřich a krásnou střelou do šibenice překonal domácího brankáře Wimberského -1:1. Poté se hra na nějaký čas vyrovnala. Domácí spoléhali na brejky a Zdíkov se snažil postupně. Výsledkem bylo jen několik střel se střední vzdálenosti. V 29′ zahrávali domácí standardní situaci kousek od půlící čáry, po skrumáži ve vápně před zdíkovským brankářem upadl hráč domácích a sudí Pavol Sýkora ukázal, k údivu hostí, na značku pokutového kopu. Nutno říci, že i někteří hostující hráči uznali, že se jednalo o nedovolený zákrok. Penaltu s přehledem proměnil Wagner Vít -2:1.

Nicméně poslední slovo (akci) měli hosté. Do otevřené obrany hostí si na pas Schwarze naběhl šebánek a využil chybné malé domů a v poslední minutě poločasu vyrovnal na -2:2.

Druhá půle byla v úvodu v režii hostí, kteří dobře hlídali střed hřiště a povolili domácím jen ojedinělé akce. Bohužel branku se jim vstřelit nepodařilo. Zato domácí měli dvě čisté šance nejprve přestřelil na malém vápně Peter a o chvíli později i Podracký F.

Klíčovou se stala situace z 89′, kdy domácí Mach fauloval unikajícího Schwarze a obdržel druhou ŽK a následně ČK. Situaci zahrával Kurej Štefan ml., trefil břevno a odražený míč dopravil do branky Vačkář – 2:3. V poslední minutě se ještě domácí pokusili o gólovou akci, ale vše vyřešil hostující brankář Luděk Švarc.

Byl to spíše remízový zápas. My jsme museli dvakrát dotahovat, ale stálo při nás štěstí, kterému jsme šli ale naproti. Skórovali ve 45 a 89 minutě, což se také nepodaří každý den. Vítěznou branku dal Vojta Vačkář, který si jí za svou aktivitu a práci zasloužil.

Nejlepší hráči Zdíkova – Vačkář Vojtěch, Voldřich Josef